Ние обезбедуваме висок Qualityequipment

перење опрема

Доверете ни се, изберете нас

за нас

 • компанијата зграда
 • пред зградата
 • фабрика шоу
 • фабрика
 • работа продавница

Профил на компанијата:

Jiangsu  Taifeng Машини Производство копродукции, Ltd. е голем производител на опрема за перење со регистриран капитал од 45,2 милиони долари. Компанијата е член на Здружението Светлина машини за индустрија, и се наоѓа во Taizhou Сити, Jiangsu покраината - родниот град на претседателот Ху Џинтао. Нашата компанија се наоѓа во регион во делтата на реката Јангце. Компанијата е специјализирана за производство на индустриски перење опрема, што е добар избор бренд за хотели, ресторани, текстил, облека и перење индустрија.

Учествуваат во изложбата активности

Настани и саеми

 • Factory Resume Work

  Since the Epidemic of Corona Virus ease gradually, after the official approval given by the government our factory remuse work on Feb 22nd. However because the virus is not disappear thoroughly all the stuff should wear mask during working time, and need to take temperature test before enter the ...

 • Одговорни Кина, одговорен Фабрика

  Од новиот коронавирус се случи во Кина од крајот на минатата година, кои стануваат сериозна епидемија влијае на Кина, особено град Wuhan.In цел да се бори против вирусот ние кинескиот сите го следат примерот на владата и сега ние правиме се потрудиме да се обиде да ги надмине ова. Немојте да се грижите Абу ...

 • Топли честитки до Jiangsu Taifeng за влез во CCCC

  Jiangsu Taifeng Machinery Manufacturing Co., Ltd. (Standing committee unit, member number: GCX01910121) Jiangsu Taifeng Machinery Manufacturing Co., Ltd. Jiangsu Taifeng Machinery Manufacturing Co., Ltd. is a domestic industrial washing equipment manufacturer. It is committed to the research an...

 • На 25 септември, Jiangsu Taifeng организирани на сите вработени да патуваат во Жеџијанг.

  Во раните утрински часови, со сонце, тргнавме на нашето патување на Жеџијанг. Секој имаше ретка време заедно да патуваат заедно, и тие покажаа дека се многу среќни и се смеевме на патот. убава водич дама даде прекрасен објаснување, за да се направи на патувањето и повеќе интересно. ...

 • Компанијата известување промена на името

  Поради потребите за развој, Taizhou век Taifeng Машинскиот и Електротехничкиот опрема Производство копродукции, Ltd е изменета на Jiangsu Taifeng Машини Производство копродукции, Ltd на 1 јули, 2019 година, со одобрување на административни преглед и одобрување на Бирото Taizhou Фармацевтски висок -te ...

соработка на компанијата

 • Пекинг Универзитетот во пошти и телекомуникации

  Пекинг Универзитетот во пошти и телекомуникации

 • 302 Воената болница НА КИНА

  302 Воената болница НА КИНА

 • Нанџинг + Министерство LANGUAGE SCHOOL

  Нанџинг + Министерство LANGUAGE SCHOOL

 • КИНА тутун

  КИНА тутун

 • ПЕКИНГ Huairou БОЛНИЦА

  ПЕКИНГ Huairou БОЛНИЦА

 • Taizhou Jiangsu народна болница

  Taizhou Jiangsu народна болница